همکاری با گروه رسانه‌ای سرزمین

job

هفته‌نامه سراسری سرزمین و پایگاه خبری تحلیلی سرزمین پرس از افراد علاقمند به کار رسانه‌ای و دارای تجربه و تخصص لازم در این زمینه دعوت به همکاری می‌نماید. مزایای همکاری با این مجموعه شامل موارد ذیل خواهد بود:

۱) حقوق، دستمزد و مزایا طی قرارداد برابر قانون کار و بر اساس وظایف تعریف شده.
۲) بیمه رسانه‌ای با مزایای ویژه‌ی آن.
۳) سایر مزایا به نسبت تلاش و تخصص فرد مانند معرفی برای عضویت در خانه مطبوعات، صندوق اعتباری هنر، انجمن‌های صنفی و معرفی به تعاونی‌های مسکن و غیره.

در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل نموده و ارسال نمایید و پیش از آن نکات زیر را به دقت مطالعه نمایید:
– پر کردن این فرم به هیچ عنوان به منزله تعهد و مسؤولیتی برای استخدام و به‌کارگیری شما در مجموعه‌ی سرزمین نخواهد بود و با افراد بر اساس تجربه، مهارت و سوابق و میزان هوش و علاقه آنان به کار رسانه‌ای در صورت تایید، تماس گرفته خواهد شد. لطفاً پس از ارسال فرم از تماس در این مورد خودداری نمایید.
– در صورتی که در زمینه‌های مورد نیاز فاقد مهارت یا تخصص هستید از پر کردن و ارسال این فرم خودداری نمایید. در این فعالیت به دلیل حجم کاری بالا و حساسیت آن، فرصت آموزش، خطا و آزمون و مرور زمان برای یادگیری وجود ندارد.
– خبرنگاری و دیگر مهارت‌های یاد شده در زیر، برخلاف تصور از سخت‌ترین کارها و مشاغل است و علاوه بر مهارت و تجربه، روحیه و توان بالا، صبوری و صرف زمان بسیاری می‌خواهد و گاه حجم کاری و فشار آن بیشتر از تصور است. اگر به دنبال شغل کارمندی ساده‌ای هستید از پر کردن این فرم خودداری نمایید.
– در مهارت‌های مورد نیاز، مدرک تحصیلی ملاک نیست. اگر چه مدرک تحصیلی بالا یا مرتبط به شرط مهارت فرد در آن رشته، در جایگاه اجتماعی و رسانه‌ای وی مفید خواهد بود. برای ما داشتن ایده و مهارت، اخلاق و حُسن شهرت، روابط عمومی خوب و روحیه‌ی کار جمعی و تیمی در فضایی دوستانه در اولویت قرار دارد.
– در صورتی که تمایل به نمایندگی نشریه سرزمین دارید از پر کردن این فرم خودداری نموده و پس از مطالعه فرم نمایندگی با ما تماس بگیرید. مراحل پذیرش نمایندگی و فرم‌‌های آن در سامانه جامع رسانه‌های کشور، در همان صفحه توضیح داده شده است.

شرح هر یک از مهارت‌ها:
۱) خبرنگاری، گفتگو و گزارش: آشنایی کامل با اصول خبرنویسی، گزارش‌نویسی و مصاحبه و آشنایی با ابزارهای مالتی‌مدیا و آنچه که یک خبرنگار حرفه‌ای باید بداند. از جمله اشراف کامل بر سبک‌های خبری، درست‌نویسی و تسلط بر ادبیات (فارسی یا کردی)، ذهن پرسشگر و خلاق و اهل مطالعه و پژوهش، آشنایی با وضعیت روز و محیط و رویدادهای پیرامون، توانایی ارتباط با دیگران و دیگر معیارهایی که مفهوم خبرنگاری حرفه‌ای را تعریف می‌کنند.
۲) وب‌‌مستر: منظور در اینجا مدیریت سایت و شبکه‌های اجتماعی است و به معنی وب‌مستر حرفه‌ای با توانایی برنامه‌نویسی و متخصص کامل شبکه نیست. آشنایی با محیط برنامه‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و رفع خطاها و مشکلات احتمالی و نیز شبکه‌های اجتماعی مجازی مانند تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر و فیس‌بوک و نحوه آپدیت آنها و دقت وسواس در آن به اضافه نظم و تعهد کاری و شناخت مفاهیم اینترنت، آپلود تصاویر و ویدئو و دیگر مهارت‌های نیاز، مورد نظر برای این حرفه است.
۳) صفحه‌آرا: آشنایی کامل و حرفه‌ای به ادوبی ایندیزاین و دیگر برنامه‌های گرافیکی مانند فتوشاپ، برنامه‌های آفیس به اضافه دقت و خلاقیت، سواد بصری و ذوق و مهارت در گرافیک، آشنایی با مفاهیم صفحه‌آرایی و گرافیک مطبوعاتی، شناخت ترکیب‌بندی و تایپ فارسی و کردی و دیگر نیازهای کار یک صفحه‌آرای حرفه‌ای، ملاک ما برای همکاری است. تعهد کاری و زمان‌بندی به موقع برای صفحه‌آرایی نشریه (چهار شماره در ماه) و نیز ویژه‌نامه‌ و اقلام تبلیغاتی نیز درآمد جانبی و بیشتری برای فرد خواهد داشت.
۴) تدوین‌ ویدئویی: آشنایی کامل با یکی از نرم‌افزارهای مونتاژ ویدئویی مانند ادوبی پریمیر یا ادیوس، آشنایی یا ساخت کلیپ‌های خبری و صداگذاری و تدوین، کار با کروماکی، تصحیح رنگ و صدا، گرافیک ویدئویی و در صورت داشتن مهارت بیشتر آشنایی با افترافکت و ساخت موشن‌گرافیک و لوگوموشن (مهارت‌های حرفه‌ای جانبی درآمد بیشتری برای فرد خواهند داشت).

 

فرم تقاضای همکاری با گروه رسانه‌ای سرزمین