به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، طبق داده‌های جدید سازمان توریسم ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) به علت سقوط میزان مسافرت در جهان به تحت پاندمی کرونا، در ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۰ حجم گردشگران جهان ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. تعداد این سفرها که در این بازه حدود ۷۰۰ میلیون سفر نسبت به سال گذشته افت […]

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، طبق داده‌های جدید سازمان توریسم ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) به علت سقوط میزان مسافرت در جهان به تحت پاندمی کرونا، در ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۰ حجم گردشگران جهان ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

تعداد این سفرها که در این بازه حدود ۷۰۰ میلیون سفر نسبت به سال گذشته افت کرد و ۷۳۰ میلیارد دلار از درآمدهای صنعت توریسم جهان از بین رفت. این سقوط بیش از ۸ برابر سقوط این صنعت در بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۹ است.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان توریسم سازمان ملل متحد می‌گوید: این سقوط وحشتناک تبعات اجتماعی و اقتصادی سنگینی داشته است و میلیون‌ها شغل و شرکت را به خطر انداخته است.

طبق گزارش این سازمان توریسم اروپا کمتر از همه جهان آسیب دیده در ماه‌های جولای و آگوست به ترتیب ۷۲ درصد و ۶۹ درصد سقوط کرده است، در حالی که در سراسر جهان در کل ۸۱ درصد و ۷۹ درصد سقوط کرده است.

منبع خبر