۶ درصد مبتلایان به کرونا در کردستان روستاییان هستند / کادر درمان به شدت خسته هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: براساس آمارها، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶ درصد افراد مبتلا و شناسایی شده در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان مربوط به روستاییان بودند. دکتر فرزین رضاعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این ۶ درصد افراد روستایی شناسایی شده مبتلا به […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: براساس آمارها، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶ درصد افراد مبتلا و شناسایی شده در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان مربوط به روستاییان بودند.

دکتر فرزین رضاعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این ۶ درصد افراد روستایی شناسایی شده مبتلا به کرونا در کردستان ۷۰ درصد آنان در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

وی آمار مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان را ۶ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هر روز ۳۰ نفر به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان نسبت به روز قبل از آن اضافه می‌شود و اینک به رقم نگران کننده شناسایی ۲۵۰ تا ۳۰۰ مورد مبتلا در روز رسیده‌ایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه بیمارستان‌های استان در حال تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی هستند، اضافه کرد:  هنوز کنترل بیماری از دست ما خارج نشده است ولی کادر درمان به شدت خسته هستند.

رضاعی با اشاره به وضعیت فوق حاد بیماری کرونا در بیجار و بانه، یادآور شد: بخش قابل توجهی از بیماران مبتلا بخاطر خود درمانی و مراجعه دیر به بیمارستان در بدو ورود به مراکز درمانی فوت می‌کنند.

وی به مردم توصیه کرد در صورت داشتن علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنند و تاکید کرد: مردم همچنان از برگزاری مراسم عزا و شادی و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند تا شاهد وخیم‌تر شدن وضعیت شیوع این بیماری در استان نباشیم.

بنابر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر چهارشنبه ۷ آبان، ۵۵۸ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا و ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ۶۴۷ هزار و ۹۱۷ نفر هم بهبود یافته‌اند و پنج هزار و ۱۲ بیمار هم در حال حاضر در وضغیت اضطراری کرونا و بدحال هستند.

منبع خبر