جدال با کرونا زیر سقف استانها

[ad_1]  در طول ۵ روز گذشته، یک میلیون نفر به مجموع مبتلایان کووید۱۹ در دنیا افزوده شد و شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرد و این نشان دهنده روند افزایشی شیوع و ابتلا به این بیماری در همه کشورهای جهان است. توصیه هایی همچون رعایت فاصله فیزیکی در حد […]

[ad_1]

 در طول ۵ روز گذشته، یک میلیون نفر به مجموع مبتلایان کووید۱۹ در دنیا افزوده شد و شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرد و این نشان دهنده روند افزایشی شیوع و ابتلا به این بیماری در همه کشورهای جهان است.

توصیه هایی همچون رعایت فاصله فیزیکی در حد ۸۵ درصد، استفاده از ماسک به میزان ۸۰ درصد و پوشش محافظ چشم به میزان ۷۸ درصد میزان انتقال ویروس را کاهش می دهد همچنان توسط رسانه ها اطلاع رسانی می شود ولی مردم در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند و باید پروتکل های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

آنچه که مسلم است، کشور ما در مقابله با این ویروس شاخدار در شرایط مناسبی قرار ندارد و بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان، زنجان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

در استان ها و شهرستان هایی که وضعیت قرمز دارند طرح های مراقبتی به همراه تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار داده اند و تمامی بوستان ها تعطیل، برگزاری مراسم عروسی در تالارها و عزا در آرامستانها نیز ممنوع شده است، ضمن اینکه ورود کارمندان و ارباب رجوع به مکان های عمومی برای گرفتن خدمات لازم بدون ماسک ممنوع اعلام شده است.

خبرنگاران ایرنا در استانها نیز با تولید محتوا در این زمینه همچنان دست خود را روی زنگ خطر این ویروس شاخدار در سراسر کشور گذاشته و اعلام کرده اند که قرمز، رنگ برگزیده کرونا تا اطلاع ثانوی است و خیال رنگ عوض کردن و رفتن هم ندارد که در ذیل به بخشی از تولیدات استانها در اطلاع رسانی کرونا اشاره می شود:

156994031 1 1 1 1 1

وضعیت مناطق قرمز مبتلایان و بیمارستان‌ها

فرماندار: شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو نگران‌کننده است

کرونا به زندگی کوچ‌نشینان تهران راه نیافته است

روزانه ۱۸۰ کرونایی بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری می‌شوند

بازگشت تنها بیمارستان محمودآباد به کروناپذیری

156993798 1 1 1 1 1

اقدامات و پیام‌های بازدارنده برای مقابله با کرونا

ماسک‌های تولید شده در کرمانشاه بالاترین راندمان حفاظتی را به دست آورد

پروتکل بهداشتی بازگشایی مدارس فوتبال کرمان اعلام شد

ضدعفونی مراکز عمومی کرج  از سر گرفته می شود

مراجعه‌کنندگان به بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه باید ماسک بزنند

مدیر شبکه بهداشت کارون: کرونا ممکن است تا ۲ سال دیگر میهمان ما باشد

برنامه‌ریزی‌ پویا راهکاری برای عبور از بحران اقتصادی کرونا است

تامین اجتماعی برای هر بیمار کرونایی بیش از پنج میلیون تومان هزینه می‌کند

رییس کمیته امداد: بیش از ۱۱ میلیون وعده غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد

157189537 1 1 1 1 1

تعطیلی و پلمب واحدهای متخلف

کلاس‌های آموزشی هنری و سینمایی در خراسان رضوی تعطیل شد

۸ واحد صنفی متخلف در شهرستان اردل پلمب شد

یک تالار پذیرایی در ملارد به علت تخلف پلمب شد

تعطیلی یک‌ هفته‌ای طلافروشان کازرون برای پیشگیری از کرونا

۱۲ تالار عروسی در مشهد مهروموم شد

کرونا تقرجگاه‌های مازندران را تعطیل کرد

157001738 2 1 1 1 1 1

گزارش های کرونایی استانها

وقتی همه در قبال کرونا مسئول باشند

بانوان آذربایجان شرقی در خط مقدم مهار کرونا

هشدارها و نگرانی‌های مسئولان در باره وضعیت قرمز کرونایی بابل

هشدار ۱۰ روزه کرونا به کلانشهر تهران

156995715 1 1 1 1 1

تازه‌ترین آمار مبتلایان به کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۰ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۵۵ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۱۵ هزار و ۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۳۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: همانند روزهای گذشته استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: توصیه اکید وزارت بهداشت در این شرایط، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری به ویژه سفر به استان‌های خراسان رضوی و مازندران است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس گزارش‌ها، اکثر موارد ابتلا و بستری مربوط به مراسم عزا و عروسی بوده و توصیه اکید ما این است که مردم از رفتن به این مراسم خودداری کنند.

[ad_2]

Source link