همیاران طبیعت در قروه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند

[ad_1] بهزاد شریفی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متخلفان در حال چرای ۱۰۰ راس دام در مراتع و چمن‌زارهای منطقه گردشگری سراب قروه بودند که با اعتراض سه نفر از همیاران طبیعت مواجه می‌شوند. وی با بیان اینکه این اعتراض منجر به درگیری و ضرب و شتم همیاران طبیعت […]

[ad_1]

بهزاد شریفی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متخلفان در حال چرای ۱۰۰ راس دام در مراتع و چمن‌زارهای منطقه گردشگری سراب قروه بودند که با اعتراض سه نفر از همیاران طبیعت مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه این اعتراض منجر به درگیری و ضرب و شتم همیاران طبیعت می‌شود تا جاییکه یکی از همیاران طبیعت در بیمارستان قروه بستری شد اضافه کرد: این دام‌ها فاقد مجوز چرا بودند و از چهار متخلف ۲ نفر بازداشت و به مراجعه قضایی معرفی شدند.

شریفی‌پور گفت: امسال تاکنون ۲۵ فقره پرونده در زمینه چرای بدون مجوز دام در مراتع این شهرستان تشکیل شده که این پرونده‌های تخلفاتی، در مراتع شهرستان چرا داشتند که این پرونده‌ها در مراجع قضایی در دست بررسی است.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری قروه با بیان اینکه ظرفیت دام وابسته به مرتع در قروه ۶۰ هزار واحد دامی است، تاکید کرد: این در حالی است که هم اکنون ۲۷۰ هزار دام در شهرستان وجود دارد و ۲۱۰ هزار واحد دامی مازاد بر ظرفیت مراتع است.

شریفی‌پور افزود: جریمه دامدارانی که بدون مجوز اقدام به چرای دام در این مراتع می‌کنند، ۲۰ درصد ارزش دامی است.

هشت هزار و ۳۹۷ خانوار قروه‌ای بهره‌بردار مرتع هستند و از آن ارتزاق می‌کنند.

[ad_2]

Source link