جولان کرونا در کردستان / جان باختن ۹ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش واحد مرکزی خبر و بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۵ نفر دیگر از مردم استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند. بر اساس این گزارش در حال حاضر ۵۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۷۵ نفر از آن‌ها در بخش آی سی […]

به گزارش واحد مرکزی خبر و بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۵ نفر دیگر از مردم استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
بر اساس این گزارش در حال حاضر ۵۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۷۵ نفر از آن‌ها در بخش آی سی یو در وضعیت اضطراری این بیماری قرار دارند.
همچنین با مرگ ۹ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته آمار جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان به ۵۸۴ نفر رسید.
سنندج با ۲۰۵ نفر بیشترین آمار جانباختگان در استان رابه خود اختصاص داده است.
از آغاز شیوع کرونا بیمارستان توحید سنندج به عنوان مرکز پذیرش و درمان بیماران کرونایی در این شهر انتخاب شد.
فتحی پور رییس بیمارستان توحید از تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در این مرکز درمانی می‌گوید.
پرستاران و کادر درمانی ماههاست برای مقابله با این بیماری در خط مقدم ایستاده اند، اما اوج گیری دوباره کرونا و افزایش مبتلایان رمقی برای آن‌ها نگذاشته است.
برای آگاهی بخشی درباره کرونا خبرنگاران همچون همیشه جلودار بوده اند.
طیب الله ویسی از خبرنگاران کردستان که همواره گزارشهایش را درباره کرونا و موضوعات مختلف جامعه شاهد بوده ایم، خود اکنون مبتلا به این ویروس منحوس شده و چند روزیست بر روی تخت بیمارستان ثانیه‌ها را به امید بهبودی میشمارد.
باید گفت کردستانی‌ها روز‌های تلخی را سپری می‌کنند، بسیاری داغدار عزیزانشان هستند.
اکنون که درمان نتیجه بخشی برای مهار کرونا وجود ندارد تنها راه پیشگیری و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و البته پرهیز از رفت و آمد‌های غیر ضروری است.