واعظی: مردم سفر نروند – ایرنا

  به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران گفت: در ارتباط با وضعیت پیش آمده در تهران و برخی از کلان‌شهرهایی که وضعیت حادتری در کرونا دارند، این اختیار به ستاد استانی کرونا داده شده است که با هماهنگی وزیر بهداشت و کشور درباره ۱۴ مورد بدون آن […]

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران گفت: در ارتباط با وضعیت پیش آمده در تهران و برخی از کلان‌شهرهایی که وضعیت حادتری در کرونا دارند، این اختیار به ستاد استانی کرونا داده شده است که با هماهنگی وزیر بهداشت و کشور درباره ۱۴ مورد بدون آن که تصمیمات به ستاد ملی کرونا اعلام شود، خود آنها تصمیم سریع بگیرند و  اقدام کنند.

رییس دفتر ریس جمهوری گفت: در ارتباط با مسئله دورکاری هم خوشبختانه حدود یک ماه و نیم پیش انصاری رئیس سازمان استخدامی کشور،  بخشنامه‌ای را به همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف ابلاغ کردند که رییس هر بخش بتوانند در آن چهارچوب برای اینکه هم کار مردم انجام شود و هم اینکه اداره و بخش و خلوت شود بتواند دورکاری تعریف کنند.

وی تصریح کرد: در همان بخشنامه در ارتباط با کارکنانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند یا سن آنها از یک حدی بیشتر است و یا مشکلاتی دارند ، به آنها اجازه داده شده بتوانند در منزل کار خود را انجام دهند یا دورکاری داشته باشند.

واعظی گفت:‌از طرف دیگر درباره سفر و تعطیلاتی که وجود دارد همواره توصیه کردیم مردم در این شرایط سخت کرونا سفر نروند و برای هفته آینده نیز برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: فردا رییس جمهوری با رییسان کمیته‌های تخصصی ستاد ملی جلسه دارند امروزها کمیته‌های در وزارت کشور جلسه دارند و انشا الله فردا تصمیم گیری می کنیم و در مورد این مسائل اعلام خواهیم کرد و روز شنبه جلسه ستاد ملی کرونا است که در انجا هم بحث خواهیم کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: این تصمیات یک طرف اما آنچه بسیار مهم است، همکاری مردم همه بخش‌هایی که می توانند به همه کمک کنند وظیفه همه مسوولان در رده‌های مختلف به عنوان اولین کسانی که همه دستورالعمل‌ها را هم در محل کار و هم در سفرها در همه بخش‌ها رعایت کنیم.

ادامه دارد..

منبع خبر