آزمایش بالینی واکسن کرونا فایزر در ژاپن آغاز شد

 شرکت داروسازی فایزر (Pfizer) و شرکت بیو ان تک (BioNTech) آزمایش‌های بالینی فاز یک و فاز دو کاندیدای واکسن mRNA خود در برابر ویروس کرونا را در ژاپن آغاز کردند. به گزارش ژاپن نیوز، این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد: این تحقیق شامل ۱۶۰ نفر در سنین ۲۰ تا ۸۵ سال است. شرکت فایزر […]

 شرکت داروسازی فایزر (Pfizer) و شرکت بیو ان تک (BioNTech) آزمایش‌های بالینی فاز یک و فاز دو کاندیدای واکسن mRNA خود در برابر ویروس کرونا را در ژاپن آغاز کردند.

به گزارش ژاپن نیوز، این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد: این تحقیق شامل ۱۶۰ نفر در سنین ۲۰ تا ۸۵ سال است.

شرکت فایزر و بیو ان تک پیش‌ازاین نیز توافق کرده بودند که ۱۲۰ میلیون دوز واکسن آزمایشگاهی ویروس کرونا را در نیمه اول سال ۲۰۲۱  برای ژاپن فراهم کنند.

شرکت فایزر به همراه شریک آلمانی خود بیو ان تک گفت: ممکن است در ماه جاری تایید کارایی واکسن کرونای خود را دریافت کند، اما به داده‌های ایمنی  آزمایش جهانی ۴۴هزار نفر نیاز دارد که تا ماه آینده در دسترس نخواهد بود.

ژاپن متعهد شده است که تامین واکسن کافی برای کل مردم خود را تا اواسط سال ۲۰۲۱ تامین کند. این کشور علاوه بر  فایزر، در زمینه تامین تجهیزات با شرکت دارویی آسترازنکا ( AstraZeneca)  و سایر سازندگان نامزدهای واکسن در خارج از ژاپن نیز همکاری می‌کند.

آزمایش‌های بالینی واکسن آزمایشی کووید-۱۹ آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد پس از متوقف شدن به دلیل ابتلا به بیماری یک داوطلب انگلیسی، دوباره این ماه در ژاپن آغاز شد.

انتهای پیام

منبع خبر