به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، خالد جعفری در جلسه اضطراری کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، آرد و نان استان اظهار کرد: شاید عدم نیاز به نانوایی‌های جدید، فشار روی برخی نانوایی‌ها را افزایش داده اما اگر خروج آرد از چرخه مصرف انسانی اتفاق افتاده، در حوزه آرد نیمه یارانه‌ای بوده و اتفاقی برای […]

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، خالد جعفری در جلسه اضطراری کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، آرد و نان استان اظهار کرد: شاید عدم نیاز به نانوایی‌های جدید، فشار روی برخی نانوایی‌ها را افزایش داده اما اگر خروج آرد از چرخه مصرف انسانی اتفاق افتاده، در حوزه آرد نیمه یارانه‌ای بوده و اتفاقی برای آرد یارانه‌ای سهمیه نانوایی‌ها نیفتاده است.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت برنج، مصرف نان افزایش یافته است، افزود: افزایش قیمت نهاده‌های دامی و علوفه موجب خروج آرد از شبکه مصرف انسانی شده که این اتفاق در هر مقطعی که اختلاف قیمت زیاد بوده، موجب مصرف آرد در دامداری‌ها شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از تشکیل کمیته نظارت و تشدید نظارت‌ها از چندماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: استانداری و فرمانداری‌ها به عنوان نماینده دولت، نظارت بر سایر دستگاه‌ها و مدیریت موضوع را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه نباید کیفیت آرد تولید استان به گونه‌ای باشد که خبازی‌ها تمایلی به خرید آن نداشته باشند، تصریح کرد: باید نیاز استان به آرد نوع دوم (نیمه یارانه‌ای) از کارخانجات کردستان تأمین شود چرا که بر روی آردهای تولیدی نظارت و کنترل کافی وجود دارد.

جعفری در خصوص ادعای کمبود آرد در خبازی‌ها و عدم توانایی تأمین نان مورد نیاز مردم استان اظهار کرد: عده‌ای دنبال ایجاد جو روانی هستند و با شایعه‌سازی و گسترش مسائل غیرواقعی، موجب بروز برخی اتفاقات شده‌اند.

منبع خبر