به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که سپری شد از رشد قابل قبولی خبر می‌دهد، در جدول بازدهی سکه با رشد بیش از ۱۲ درصدی در صدر قرار دارد. سکه سکه در این هفته از دو کانال عبور کرد و  بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گران شد. براساس داده‌های اقتباس […]

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که سپری شد از رشد قابل قبولی خبر می‌دهد، در جدول بازدهی سکه با رشد بیش از ۱۲ درصدی در صدر قرار دارد.

سکه

سکه در این هفته از دو کانال عبور کرد و  بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گران شد.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه در پایان هفته دوم مهر به رقم ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی رسید که رقم بی‌سابقه‌ای است.

اما در این هفته با رشد ۱۲٫۵ درصدی وارد کانال ۱۶ میلیون تومان شد، در پایان معاملات روز پنج‌شنبه قیمت هر عدد سکه امامی ۱۶ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

طلا

دیگر فلز گرانبها یعنی طلا نیز با رشد ۱۰ درصدی در این هفته در حال فتح قله‌های جدید از افزایش قیمت است.

در این هفته هر گرم طلای ۱۸ عیار به حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده که نسبت به قیمت پایانی هفته دوم ۱۲۹ هزار تومان گران‌تر شده است.

قیمت این فلز ارزشمند در هفته دوم مهر ماه روی نرخ یک میلیون و ۳۶۵ هزار تومان بسته شد.

دلار

شاخص بازار ارز نیز همانند طلا و سکه رشد بالای ۸٫۵ درصدی در این هفته داشت.

قیمت دلار در این هفته مرز مقاومتی ۳۰ هزار تومانی را رد کرد و براساس نرخ اعلامی صرافی ملی در روز پنج‌شنبه ۲۴ مهر ماه هر دلار آمریکا با نرخ ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت دلار در هفته گذشته نسبت به این هفته دو هزار و ۵۰۰ تومان کمتر بود و آخرین نرخ ثبت شده آن در روز ۱۶ مهر ماه ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان است.

بورس

برای دومین هفته متوالی شاخص بورس بالا رفت و رشد ۲۱ هزار واحدی را ثبت کرد.

براساس آمارهای سازمان بورس و اوراق بهادار از روند معاملات، شاخص کل که در هفته گذشته با رشد ۲٫۴ درصدی روی سطح یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحدی قرار گرفت، در این هفته نیز با رشد ۱٫۳ درصدی روی سطح یک میلیون و ۵۶۱ هزار واحدی ایستاد.

این شاخص در طول هفته به سقف یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی برخورد کرد اما دوباره برگشت و نتوانست از آن عبور کند.

منبع خبر