[ad_1] آفتاب‌‌نیوز : «برایان مک‌کئون» مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن با اعلام این خبر گفت که رویکرد بایدن در قبال کره شمالی متفاوت از رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به پیونگ یانگ است. مک‌کئون در مصاحبه ای اختصاصی که خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با وی انجام داد، افزود: بایدن درک می کند که […]

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

«برایان مک‌کئون» مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن با اعلام این خبر گفت که رویکرد بایدن در قبال کره شمالی متفاوت از رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به پیونگ یانگ است.

مک‌کئون در مصاحبه ای اختصاصی که خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با وی انجام داد، افزود: بایدن درک می کند که موضوع کره شمالی، پیچیده است و نمی توان به این مساله صرفا با چند دیدار دو رهبر فیصله داد.

با این حال مک‌کئون گفت که بایدن در صورت امکان پیشرفت در مساله کره شمالی، با رهبر این کشور دیدار می کند.

وی افزود: تصور می کنم که وی علاقمند به دیدار با کیم است، چنانچه این روش بخشی از راهبردی واقعی باشد که ما را به سوی هدف خلع سلاح هسته ای پیش برد.

این مشاور آمریکایی تاکید کرد: ترامپ پرداختن به این مساله را صرفا با دیدار آغاز کرد به جای آنکه به راهبرد مبسوطی برای دستیابی به این هدف بپردازد.

این برای اولین بار است که مشاور سیاست خارجی بایدن با یک رسانه کره ای گفت و گو می کند.

مک‌کئون یکی از نزدیکترین مشاوران بایدن است که از سال ۱۹۸۵ با معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا همکاری نزدیکی داشته است.

مک‌کئون گفت: ما رویکردی اصولی در قبال چالش کره شمالی در پیش خواهیم گرفت و با متحدانمان در ژاپن و کره همکاری نزدیکی خواهیم داشت، ضمن اینکه با چین نیز در راستای هدفی مشترک که خلع سلاح کره شمالی و تضمین صلح و رفاه در منطقه است، همکاری خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد ائتلاف کره جنوبی – آمریکا تصریح کرد که بایدن تعهد واشنگتن نسبت به این هم پیمانی را تضمین می کند.

ترامپ تاکنون سه دیدار دو جانبه با رهبر کره شمالی داشته، اما مذاکرات آمریکا – کره شمالی در مورد خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره از زمان دیدار دوم دو طرف در فوریه ۲۰۱۹ بدون دستیابی به توافقی متوقف شده است.

[ad_2]

منبع خبر