نرخ فقر در امارات و کانادا صفر شد

[ad_1] بر اساس داده‌هایی که بانک جهانی روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ منتشر کرد نرخ فقر در میان شهروندان امارات متحده عربی صفراست به این معنا که هیچ فرد فقیری در این کشور وجود ندارد. به گزارش ایلنا از اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ بر اساس داده‌هایی که بانک جهانی روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر […]

[ad_1]

بر اساس داده‌هایی که بانک جهانی روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ منتشر کرد نرخ فقر در میان شهروندان امارات متحده عربی صفراست به این معنا که هیچ فرد فقیری در این کشور وجود ندارد.

به گزارش ایلنا از اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ بر اساس داده‌هایی که بانک جهانی روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰منتشر کرد نرخ فقر در میان شهروندان امارات متحده عربی صفراست به این معنا که هیچ فرد فقیری در این کشور وجود ندارد.


این سازمان جهانی روز پنجشنبه مجموعه ای گزارش درباره نرخ میانگین فقر در کشورهای مختلف جهان بر اساس جدیدترین آمارها و اطلاعات منتشر کرد. در این گزارش آمده که تعداد فقرا در امارات صفر است که بر همین اساس می‌توان استدلال کرد که شاخص شکاف فقر نیز در این کشور معادل صفر است. شاخص شکاف فقربه  بررسی و مقایسه کالاها و خدماتی که فقرا نمی‌توان آنها را خریده و یا از آنها استفاده کنند ولی ثروتمندان توان این کار را دارد می‌پردازد.


پس از امارات که نرخ فقر در آن صفر بود کانادا با ۱۰۰ هزار فقیرو نرخ فقری معادل ۰٫۲ درصد و شاخص شکاف  فقرمعادل ۰۱٫ درصد ایستاد.


در ایالات متحده آمریکا تعداد فقرا ۳٫۲ میلیون نفر،  نرخ فقر ۰٫۱ درصد و شاخص شکاف فقر هم  ۰٫۹ درصد بود. علاوه بر کانادا دیگر رقبای امارات برای ایستادن در رده های بالایی این جدول کشورهای فنلاند، سوئد، نروژ و مالزی بودند.

[ad_2]

منبع خبر