۳ پیش‌بینی از بازارها در هفته بعد / چرا سهامداران امیدوار شدند؟

[ad_1] به گزارش تجارت‌نیوز، تحریم‌ جدید اقتصاد ایران در ۲۴ ساعت اخیر شاید یکی از مهمترین اخبار بوده باشد. با این حال، مروری بر تحریم‌های نیمه نخست امسال نشان می‌دهد تنها در یک مورد بازار سهام واکنش منفی آن هم در حد افت پنج هزار واحدی نشان داده و معمولا بورس چندان از تحریم‌ها متاثر […]

[ad_1]

به گزارش تجارت‌نیوز، تحریم‌ جدید اقتصاد ایران در ۲۴ ساعت اخیر شاید یکی از مهمترین اخبار بوده باشد. با این حال، مروری بر تحریم‌های نیمه نخست امسال نشان می‌دهد تنها در یک مورد بازار سهام واکنش منفی آن هم در حد افت پنج هزار واحدی نشان داده و معمولا بورس چندان از تحریم‌ها متاثر نشده است.

با این حال فعالان بازار ارز احتمالا شاهد اثرگذاری بیشتری از تحریم‌ها باشند. در صورت نوسان مجدد در بازار ارز، ممکن است این نوسان به شکل رشد قیمت سهام در بورس نمود پیدا کند.

در همین حال مهدی پورمهر، کارشناس بازارهای مالی درباره قیمت دلار در روز شنبه گفته است: استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته که یکی از دلایل تحریم اخیر جلوگیری از دسترسی ایران به دلار آمریکا است. فقط این جمله به تنهایی کافی است که نرخ ارز را افزایش دهد. نوسان‌گیرها و سوء‌استفاده‌کنندگان، بیشترین استفاده را از این جمله می‌برند. زیرا جلوگیری از دسترسی ایران به دلار یعنی عرضه کم‌تر دلار.

در صورت این نوسان قیمت در بازار ارز، احتمالا این موضوع به شکل تقویت ارزش برخی سهام در بورس انعکاس پیدا کند. علاوه بر این، افزایش ارزش معاملات بورس در هفته گذشته، اعلام نرخ جدید تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی سیستم بانکی توسط بانک مرکزی، تکذیب افزایش نرخ سود بانکی، وعده رئیس جمهور مبنی بر بهتر شدن شرایط اقتصادی در نیمه دوم امسال و اعلام جزییاتی درباره عرضه اولیه ستاره خلیج فارس و دارا سوم توسط وزیر اقتصاد خیلی از سهامداران را به مثبت ماندن روند شاخص بورس امیدوار کرده است.

عباس‌علی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سرمایه هم در گفتگو با تجارت‌نیوز روند هفتگی بورس را مثبت ارزیابی کرده است.

اما در بازار طلا اوضاع چطور است؟ در این مورد رئیس اتحادیه طلای تهران گفته است: با توجه به اینکه هفته آینده پایان ماه صفر است قیمت طلا و سکه تا پایان هفته بعد روند صعودی ندارد. اما با توجه به حباب بالای قیمت سکه، ممکن است در آینده خریداران سکه با زیان مواجه شوند.

برای جزییات بیشتر درباره چشم‌انداز بازار سهام می‌توانید گزارش «بورس پیش‌بینی هفته بعد» را بخوانید.

[ad_2]

منبع خبر