شیوع کروناویروس و تشدید مشکلات سلامت روان در جهان

[ad_1] شیوع کروناویروس در جهان و محدودیتهای ناشی از آن زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار داده که در این شرایط تشدید مشکلات مربوط به سلامت روان دور از انتظار نیست. به گزارش ایسنا، همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب فوت بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان شده است. با شیوع این بیماری […]

[ad_1]

شیوع کروناویروس در جهان و محدودیتهای ناشی از آن زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار داده که در این شرایط تشدید مشکلات مربوط به سلامت روان دور از انتظار نیست.

به گزارش ایسنا، همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب فوت بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان شده است. با شیوع این بیماری بسیاری از مراسمات و تجمعات ممنوع شده، تردد افراد با محدودیتهایی روبرو شده و به طور کلی زندگی عادی مختل شده است. در این شرایط تجربه افراد در نقاط مختلف جهان از درگیر شدن با مشکلات سلامت روان موضوع عجیبی نخواهد بود.

نتایج مطالعه انجام شده در انگلیس که با مشارکت ۵۰۰۰ نفر بوده نشان می دهد یک پنجم از این افراد نگرانیهایی در مورد سلامت روان داشته اند.

همچنین در تحقیق انجام گرفته توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ۱۳۰ کشور جهان مشخص شد درحالیکه نیاز به دریافت مراقبتهای سلامت روان روند افزایشی پیدا کرده دسترسی به این خدمات در ۹۳ درصد از این کشورها مختل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از  مدیکال دیلی، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت لازم است بودجه اختصاص یافته به این موضوع اهمیت پیدا کند چرا که تاثیرات بیماری کووید-۱۹ بر دسترسی به خدمات سلامت روان فاجعه بار است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر