تأمین سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است

[ad_1] ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ایجاد سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است و باید جزو اولویت‌های برنامه‌ریزی همه سازمان‌ها باشد. ابراهیم قادری، اظهار کرد: دوران کودکی مهمترین دوره زندگی بشریت است. در این دوران شخصیت افراد شکل می گیرد و هرگونه عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و تصمیمات […]

[ad_1]

ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ایجاد سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است و باید جزو اولویت‌های برنامه‌ریزی همه سازمان‌ها باشد.

ابراهیم قادری، اظهار کرد: دوران کودکی مهمترین دوره زندگی بشریت است. در این دوران شخصیت افراد شکل می گیرد و هرگونه عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و تصمیمات و اقدامات خانواده ها و مسئولان، اثر شدیدی بر آینده این کودکان و آینده استان و کشور دارد. حال سوال این است که ما آینده را چگونه می سازیم؟ آینده ای روشن؟ یا آینده ای مبهم و پر از چالش؟

وی افزود: فراهم آوردن فضای رشد مناسب توسط شهرداری ها و فرمانداری ها، پرورش صحیح کودک و ایجاد تفکر منطقی، خلاق و تفکر حل مسئله همراه با آموزش نحوه ارتباط و مهارت نه گفتن که از آموزش های ضروری برای نسل جدید محسوب می شود توسط خانواده ها و سازمان آموزش و پرورش و اطمینان از رشد جسمی کودکان توسط سیستم بهداشتی و سازمان های حمایتگر از اقدامات ضروری برای کودکان است و درواقع وظیفه رشد و پرورش کودکان، به عهده همه ارکان جامعه و همه حاکمیت می باشد و نه یک سازمان خاص.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: رشد روانی کودکان و آموزش آنها، تغذیه مناسب، فعالیت فیزیکی و ایجاد نشاط در زندگی، رفتار مناسب و محبت آمیز و به دور از خشونت روانی و فیزیکی و ایجاد سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است که باید توسط همه ارکان جامعه تضمین گردد و جزو اولویت های برنامه ریزی همه سازمان ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این دوران که تهاجم فرهنگی بسیار شدید است و کودکان ما را هدف گرفته است، انجام فعالیت های علمی، هدفمند، مناسب و همراستا برای آموزش و پرورش صحیح کودکان می تواند نجاتبخش نسل آینده باشد، در غیر اینصورت باید منتظر آینده ای مبهم و پر از چالش و نسلی تهی از تفکرات اصولی باشیم.

قادری یادآور شد: امیداست همه جامعه الگوهای خوبی برای کودکان باشیم و در راستای رشد و پرورش آنها همه تلاش خود را انجام دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر