موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد

[ad_1] آفتاب‌‌نیوز :  ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت و هیئت‌های دیپلماتیک خود به کار می‌گیرد. به رغم چالش‌ها سفارت آمریکا به فعالیت خود در بغداد ادامه می‌دهد. به گزارش بغداد الیوم، وی در مصاحبه با یک شبکه کردزبان گفت: ما به روابط […]

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

 ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت و هیئت‌های دیپلماتیک خود به کار می‌گیرد. به رغم چالش‌ها سفارت آمریکا به فعالیت خود در بغداد ادامه می‌دهد.

به گزارش بغداد الیوم، وی در مصاحبه با یک شبکه کردزبان گفت: ما به روابط خوب خود با عراقی‌ها ادامه می‌دهیم. گروه‌هایی هستند که سفارت ما را هدف قرار می‌دهند. حتی موسسات عراقی و خود عراقی‌ها را هدف قرار می‌دهند. ما به هماهنگی امنیتی با تمام نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با خطر این گروه‌ها ادامه می‌دهیم.

وربرگ گفت: ما به روابطمان ادامه می‌دهیم و سفارتی در بغداد داریم. به حضورمان در بغداد ادامه می‌دهیم و اگر حملات افزایش یابد اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت خود اتخاذ خواهیم کرد.

وی افزود: متاسفانه مردم عراق از حملات به سفارت ما رنج می‌برند و هدف اصلی مردم عراق هستند که از نبود آمریکا یا هرگونه اقداماتی که سفارت ما اتخاذ می‌کند دچار مشکل خواهند شد. کسانی که به سفارت ما حمله می‌کنند “دشمن عراق و مردم آن” هستند.

از دوشنبه اخباری مبنی بر تصمیم آمریکا برای بستن سفارتش در بغداد به دلیل ادامه حملات موشکی به این سفارتخانه منتشر شده است.

[ad_2]

منبع خبر