رفع مشکلات آب شرب سنندج در دستور کار دادستانی قرار گرفت

[ad_1] به گزارش ایرنا، در این بازدید همچنین کارشناسان حفاظت محیط زیست و برخی مسوولان آب منطقه ای و آبفا نیز حضور داشته و وضعیت و کیفیت آب شرب شهر سنندج که از محل سد وحدت تامین می‌شود را مورد بررسی قرار دادند. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با اشاره به ورود فاضلاب تعدادی […]

[ad_1]

به گزارش ایرنا، در این بازدید همچنین کارشناسان حفاظت محیط زیست و برخی مسوولان آب منطقه ای و آبفا نیز حضور داشته و وضعیت و کیفیت آب شرب شهر سنندج که از محل سد وحدت تامین می‌شود را مورد بررسی قرار دادند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با اشاره به ورود فاضلاب تعدادی از روستاهای حاشیه سد وحدت به داخل دریاچه آن گفت: این مساله موجب بروز مشکلات و آلودگی زیست محیطی برای آب شرب شهر سنندج شده است.

فؤاد مصطفی نژاد اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات ورود فاضلاب روستای ۲ هزار نفری سراب قامیش است که حدود ۱۰ لیتر بر ثانیه فاضلاب بدون هیچ تصفیه‌ای وارد سد وحدت می‌شود که اثرات جبران ناپذیری بر آلودگی آب شرب می‌گذارد.

در این بازدید جباری دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان که از نزدیک وضعیت آب سد وحدت و مشکلات آن از جمله ورود فاضلاب را مشاهده کرد بر رسیدگی هر چه سریعتر حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج به این مشکل تاکید کرد و گفت: با دستگاه‌هایی که از انجام وظایف زیست محیطی خود در حوزه بهداشت عمومی تخطی کنند برخورد کرده و تا حل مشکل وضعیت آب شرب شهر را رصد می‌کنیم.

[ad_2]

منبع خبر