آمار جهانی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا از یک میلیون نفر گذشت

[ad_1] تارنمای Worldometers که آمار جهانی کرونا را به صورت لحظه‌ای ثبت می‌کند، بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ در سراسر جهان از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است. براساس آمار این تارنما، تاکنون ۳۳ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۵۸ تن در جهان به این ویروس مبتلا […]

[ad_1]

تارنمای Worldometers که آمار جهانی کرونا را به صورت لحظه‌ای ثبت می‌کند، بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ در سراسر جهان از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است.

براساس آمار این تارنما، تاکنون ۳۳ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۵۸ تن در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از میان آنان، ۲۴ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۷۶۴ نفر بهبود یافته و یک میلیون و ۶ هزار و ۹۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آمار این تارنما حاکی است که ایالات متحده آمریکا با بیش از ۷ میلیون و ۳۶۰ هزار مورد ابتلا به کرونا و نزدیک به ۲۱۰ هزار مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس، بالاترین آمار را چه از لحاظ ابتلا و چه از لحاظ مرگ‌ومیر در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

هند، برزیل، روسیه و کلمبیا نیز به لحاظ شمار مبتلایان به کووید۱۹ در رتبه دوم تا پنجم در جهان هستند، اما برزیل با ثبت بیش از ۱۴۲ هزار مرگ بر اثر ابتلا به کرونا و هند با بیش از ۹۶ هزار مورد، از لحاظ مرگ‌ومیر پس از آمریکا قرار دارند.

ایران با ۴۴۹ هزار و ۹۶۰ مورد ابتلا به کرونا و ۲۵ هزار و ۷۷۹ مورد مرگ‌ومیر ثبت شده بر اثر ابتلا به این ویروس، در جایگاه سیزدهم فهرست این تارنما قرار دارد.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین شیوع یافت و  کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

[ad_2]

منبع خبر