فعالیت ۳۰ راهنمای گردشگری در موزه‌های کردستان
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از فعالیت و بکارگیری ۳۰ راهنمای ایرانگردی و جهانگردی در موزه‌ها، آثار تاریخی و گردشگری قابل بازدید استان در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

آرمان وطن‌دوست در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص اظهار کرد: این تعداد راهنما علاوه بر راهنمایان شاغل و ثابت اداره کل میراث‌فرهنگی استان بوده که تمامی آنها مسلط به یک یا دو زبان خارجی هستند.

وطن‌دوست ارائه خدمات راهنمایی صحیح و اصولی به مسافران و گردشگران نوروزی را یکی از مهمترین روش‌های جذب و ماندگاری مسافران در استان برشمرد و افزود: راهنمایان مستقر در موزه‌ها و مراکز تاریخی استان علاوه بر مدرک تخصصی دارای کارت راهنمایان نیز بوده و آماده ارائه خدمات راهنمایی به مسافران نوروزی هستند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان به مشکلات این قشر توانمند و تاثیرگذار در صنعت گردشگری اشاره و عنوان کرد: این معاونت، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای پیگیری و رفع مشکلات راهنمایان را در سال ۱۴۰۰ در دستور کار دارد.

وی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی توسط راهنمایان در ارائه خدمات راهنمایی به مسافران گفت: پوشش و لباس محلی زیبا و کم نظیر راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی کردستان همواره مورد توجه گردشگران ورودی به استان بوده و امسال نیز بر رعایت این موضوع تاکید شده است.

 
 

منبع خبر