استقرار تیم غربالگری هلال احمر در مرز باشماق مریوان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تیم غربالگری جمعیت هلال احمر استان کردستان در مرز رسمی باشماق مریوان مستقر شد.

پیام جلالی افزود: تیم غربالگری جمعیت هلال احمر استان کردستان در مرز رسمی باشماق مریوان مستقر شد.
وی خاطرنشان کرد: این تیم متشکل از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر بوده و با هدف غربالگری مسافران نوروزی که قصد سفر به کشور را دارند در مرز باشماق مستقر شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل کشوری کنترل و غربالگری افراد از نظر ابتلا به بیماری کرونا در مبادی ورودی و خروجی کشور در ۱۶ استان کشور به جمعیت هلال احمر واگذار شده است.
جلالی خاطرنشان کرد: در این راستا مسوولیت مرز رسمی مریوان به جمعیت هلال احمر کردستان داده شده و تیمی متشکل از امدادگران و نجاتگران با تجربه و توانمند استان برای خدمت رسانی به هموطنان در این مرز مستقر شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان تصریح کرد: علی رغم اینکه مرز رسمی باشماق بر اساس مصوبه استانداری کردستان طی دو هفته گذشته بسته بوده است، جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه سازمانی خود تیم‌های امدادی و غربال گری خود را در این مرز مستقر نموده است.
وی گفت: تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر بصورت ۲۴ ساعته برای انجام این امر خطیر از روز ۲۸ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی در مرز باشماق مریوان مستقر هستند.
جلالی تاکید کرد: ما بر اساس وظیفه مان، خود را موظف می‌دانیم که در راستای حفظ سلامت هموطنانمان با کمک دستگاه‌های هم سو و ذیربط همه تردد‌های مرزی را از نظر بیماری کرونا در مرز مریوان کنترل نماییم.

 

منبع خبر