پلمپ صرافی های متخلف و افزایش دوباره قیمت دلار

[ad_1] اقتصاد ایران: قیمت دلار باز هم افسار گسیخته بالا رفت و دراین میان نه وعده های رئیس کل بانک مرکزی کارساز شد و نه برخوردهای قهری مانند پلمب شدن صرافی ها آنچه مسلم است قیمت دلار همچنان صعودی است و رویای کاهش نرخ ارز بیشتر شبیه خواب می ماند تا واقعیت. به گزارش خبرگزاری اقتصادی […]

[ad_1]

اقتصاد ایران: قیمت دلار باز هم افسار گسیخته بالا رفت و دراین میان نه وعده های رئیس کل بانک مرکزی کارساز شد و نه برخوردهای قهری مانند پلمب شدن صرافی ها آنچه مسلم است قیمت دلار همچنان صعودی است و رویای کاهش نرخ ارز بیشتر شبیه خواب می ماند تا واقعیت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، دلار باز هم کانال عوض کرد و این بار مرز ۲۰ هزار تومان هم رد کرد این درحالی است که هفته گذشته بود که همتی رییس کل بانک مرکزی وعده  کاهش نرخ دلار و سقوط آن به زیر ۲۰ هزار تومان را به مردم داده بود با این حال نه تنها شاهد آرام نشدن این بازار نبودیم بلکه شاهد اوج گیری مجدد قیمت ها نیز بودیم.

قیمت هردلار آمریکا امروز ۱۳ تیرماه ۹۹ درصرافی های بانکی بنا به گزارش میدانی خبرنگار اکونیوز ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید این درحالی است که قیمت دلار دربین دستفروشان و دلالان با نرخ های متفاوتی خودنمایی می کند.

دراین میان نیز دلالان و حتی صرافان هم به این بازار تنش می دهند به طوریکه روز گذشته معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از پلمب ۹ صرافی به دلیل خرید و فروش غیر مجاز ارز و اخلال در نظام اقتصادی، خبر داد  و گفت: روز گذشته چند تیم از مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ در راستای نظارت بر صرافی‌های پایتخت و به منظور ساماندهی و پیشگیری از جرایم و تخلفات مربوط به این صنف، از ۳۵ صرافی بازدید کردند.

وی دراین خصوص گفت: در این طرح به ۱۵ واحد صنفی تذکر کتبی داده شد و ۹ صرافی متخلف نیز به علت خرید و فروش غیر مجاز ارز و اخلال در نظام اقتصادی با اخذ دستور قضائی پلمب شدند.

یکی از دلالان خیابان فردوسی قیمت خرید دلار را ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش را ۲۳ هزار و ۳۰۰ می گوید دیگری کمی طمع بیشتری دارد و قیمت خرید را ۲۳ هزار و ۵۰۰ می گوید .

میثم دیگر دلالی است که دلار آبی رنگ را ۲۳ هزار و ۲۰۰ می خرد و دلار سبز رنگ را که انگار قدیمی تر است را با قیمت ۲۳ هزار خریداری می کند.

او در پاسخ به سوال خبرنگار که چرا صرافی ها تفاوت قیمت هزار تومانی در هر دلار با شما دارند پاسخ می دهد: برای خرید از صرافی باید حتما کارت ملی داشته باشید و با نرخ دولتی به شما ارائه می کنند آن هم بیشتر از ۲ هزار دلار نمی دهند  و آن هم سهم هر نفر برای یکسال است و اگر مشتری بیشتر از ۲ هزار دلار نیاز داشته باشد باید با قیمت آزاد تهیه کند.

میثم درمورد علت پلمب صرافی ها در روزگذشته گفت: صرافی ها به علت خرید و فروش دلار آزاد پلمب شدند چراکه اجازه خرید و فروش دلار با قیمت آزاد را ندارند و باید با قیمت دولتی ارز را به دست مردم برسانند.

[ad_2]

منبع خبر