واحدهای صنفی کردستان از ساعت ۱۸ شنبه و یکشنبه تعطیل است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام واحدهای صنفی این استان از ساعت ۱۸ روزهای شنبه و یکشنبه ۲۹ و ۳۰ آذر تعطیل می‌شوند.

محمدابراهیم زارعی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا و قرارگیری استان در وضعیت نارنجی بیماری کووید ۱۹، تصمیم به تعطیلی واحدهای صنفی تمام شهرها در روزهای منتهی به شب یلدا اتخاذ شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در این ایام تردد در سطح شهرها از ساعت ۲۰ تا ۴ صبح ممنوع بوده و پلیس راهور موظف به اعمال قانون با رانندگان متخلف است.
زارعی یادآور شد: همچنین گروه‌های نظارتی ستادهای مدیریت کرونا در شهرستان‌ها موظف هستند علاوه بر بازرسی از واحدهای صنفی طبق پروتکل‌های اعلامی نسبت به تعطیلی واحدها که در این ۲ روز اقدام نکرده‌اند، اقدام کنند.
وی افزود: این گروه‌ها طبق مصوبات ستاد ملی کرونا می‌توانند در صورت عدم تمکین صاحبان واحدهای صنفی علاوه بر پلمپ واحد صنفی، آنان را به مراجع قضایی معرفی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار کردستان گفت: انتظار می رود مردم این استان جهت رعایت پروتکل های بهداشتی برای ارتقای سطح سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا از تجمع و برپایی دورهمی های خانوادگی حتی به تعداد کم خودداری کنند.

وی یادآور شد: در صورت انجام تجمعات باید در آینده نه چندان دور شاهد اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس کرونا باشیم.
به گزارش ایرنا، طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه یکم آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا به ویروس کرونا به مرحله اجرا در آمده و تا اطلاع ثانونی آذر ادامه دارد.

هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان استان شامل سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت زردا ز نظر شیوع ویروس کرونا هستند.
در حال حاضر ۲۲۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۱۲۵ نفر در سنندج، ۲۱ نفر در سقز، هفت نفر در مریوان، ۲۶ نفر در قروه، ۱۲ نفر در کامیاران، ۱۴ نفر در بانه، ۱۲ نفر در بیجار، هفت نفر در دیواندره و  ۲ نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند. بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر جمعه ۲۸ آذر در مجموع هفت هزار و  ۱۲۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۱۷۸ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک میلیون و ۱۴۵هزار و ۶۵۱نفر رسیده و ۵۳ هزار و ۲۷۳ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند که ۸۶۵ هزار و ۴۷۴ نفر بهبود یافته‌اند.

منبع خبر