سرمایه گذاری ۴ میلیاردی گوگل در بزرگترین شرکت هند

[ad_1] اقتصاد ایران: شرکت آمریکایی گوگل در حال مذاکرات پیشرفته برای سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری در شرکت هندی “ریلاینس اینداستریز” است. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، شبکه خبری بلومبرگ روز سه شنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که شرکت آمریکایی گوگل در حال مذاکرات پیشرفته برای سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری در شرکت […]

[ad_1]

اقتصاد ایران: شرکت آمریکایی گوگل در حال مذاکرات پیشرفته برای سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری در شرکت هندی “ریلاینس اینداستریز” است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، شبکه خبری بلومبرگ روز سه شنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که شرکت آمریکایی گوگل در حال مذاکرات پیشرفته برای سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری در شرکت هندی “ریلاینس اینداستریز” است.

بر اساس این گزارش، شرکت گوگل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد و شرکت ریلاینس نیز فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

سرمایه گذارانی مانند فیس بوک و شرکت “کی کی آر” همین حالا در مجموع به میزان ۱۵٫۶۴ میلیارد دلار برای خرید ۲۵ درصد از سهام شبکه مخابراتی جیو که شرکت تابعه ریلاینس محسوب می شود، سرمایه گذاری کرده اند.

سرازیر شدن بودجه به سمت ریلاینس و سرمایه گذاری در آن، که از اواخر ماه آوریل شورع شد، و همچنین اقدام این شرکت برای فروش سهام خود کمک کرده است تا بدهی خالص این شرکت که بزرگترین شرکت هندی از نظر ارزش بازار محسوب می شود، به صفر برسد.

روز گذشته شرکت گوگل اعلام کرد که در بزرگترین تعهد خود به رشد بازار هند، حدود ۱۰ میلیارد دلار طی ۵ تا ۷ سال آینده از طریق سرمایه گذاری مشترک در این کشور هزینه کند.

[ad_2]

منبع خبر