میزان دانسته‌ها در برابر نادانسته‌های کرونا ناچیز است

[ad_1] سیما سادات لاری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره تغییرات علائم کرونا افزود: علائمی مثل علائم گوارشی و عدم بویایی و چشایی به مرور اثبات شده و در نتیجه اطلاعات درباره این ویروس بیشتر شده است. وی ادامه داد: هرچند تغییراتی در این ویروس گزارش شده، اما این‌که تغییر رفتاری وجود […]

[ad_1]

سیما سادات لاری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره تغییرات علائم کرونا افزود: علائمی مثل علائم گوارشی و عدم بویایی و چشایی به مرور اثبات شده و در نتیجه اطلاعات درباره این ویروس بیشتر شده است.

وی ادامه داد: هرچند تغییراتی در این ویروس گزارش شده، اما این‌که تغییر رفتاری وجود داشته، اثبات شده نیست. قطعا دانسته‌های محققان ما هم در مورد این ویروس بیشتر شده و تیم تحقیقاتی به صورت مرتب روی این ویروس در حال تحقیق هستند.

پا به پای سایر کشورها به دنبال تولید واکسن هستیم

معاون وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا نیز بیان کرد: در ایران پا به پای سایر کشورها به دنبال تولید واکسن کرونا هستیم و پروژه‌های مختلفی در این زمینه پیشنهاد شده که ۶ پروژه پیشرفت قابل قبولی داشته است.

وی ادامه داد: اثربخشی و بی خطر بودن در مورد واکسن مطرح است. ساخت واکسن در مرحله آزمایشگاهی، تست حیوانی و تست انسانی پیش می‌رود. وزیر بهداشت در این زمینه اعلام کرده که مرحله تست حیوانی طی شده است. این موضوع زمان‌بر است و قطعا تا یک سال آینده امکان رسیدن به آن بعید به نظر می‌رسد.

لاری گفت: در زمینه ساخت واکسن چیزی از سایر کشورها کم نداریم و وزیر بهداشت موفقیت‌های آتی در زمینه تولید واکسن کرونا را اطلاع رسانی خواهد کرد.

مراسم عزا و عروسی در شرایط کرونایی برگزار نکنید

سخنگوی وزارت بهداشت درباره برگزاری مراسم عزا و عروسی در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: توصیه من به مردم ایران این است که در حال حاضر چیزی به اندازه فاصله گذاری اهمیت ندارد. در برخی شهرها مشاهده شده که در یک مراسم عروسی، ۱۲۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی می‌توان شرایط را ساده‌تر گرفت تا جوانان راحت‌تر ازدواج کنند. یک زوج بیرجندی داریم که هزینه مراسم عروسی خود را برای آزاد کردن یک زندانی پرداخت کردند.

نقش زنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

معاون وزیر بهداشت گفت: از زنان سرزمین‌مان که نقش محوری در تاب آوری خانواده دارند می‌خواهیم که علاوه بر ایجاد آرامش در خانواده، افراد و اعضای خانواده را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ملزم کنند.

به گزارش ایرنا،  تاکنون ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۰۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.

[ad_2]

منبع خبر