مشترکین خانگی کم مصرف ۱۶ درصد کمتر بهای برق مصرفی پرداخت می‌کنند

[ad_1] ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: مشترکین خانگی کم مصرف ۱۶ درصد کمتر بهای برق مصرفی پرداخت می‌کنند هیوا لهونیان امروز(۲۲تیر) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مشترکان خانگی که مصرف برق آنان در ماه های گرم سال (خرداد، تیر، مرداد و شهریور ) پایین‌تر از ۳۰۰ کیلووات ساعت باشد ضمن کاهش […]

[ad_1]

ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: مشترکین خانگی کم مصرف ۱۶ درصد کمتر بهای برق مصرفی پرداخت می‌کنند

هیوا لهونیان امروز(۲۲تیر) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مشترکان خانگی که مصرف برق آنان در ماه های گرم سال (خرداد، تیر، مرداد و شهریور ) پایین‌تر از ۳۰۰ کیلووات ساعت باشد ضمن کاهش ۱۶ درصدی بهای برق مصرفی به نسبت مشترکین پر مصرف، بسته های تشویقی نیز دریافت می کنند.

وی افزود: مشترکان خانگی از طریق مدیریت مصرف و عدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات اوج بار، به راحتی می‌توانند الگوی مورد نظر را رعایت و از بسته های تشویقی ذکر شده بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان بیان کرد: مشترکین خانگی که در ماه های گرم سال کمتر از ۳۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف کنند در صورت کاهش در میزان برق مصرفی به میزان کاهش در مصرف در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، صورتحساب آنان بستانکار می شود.

لهونیان ساعات‌ اوج مصرف برق در کشور را ۱۳ الی ۱۷ اعلام و در همین راستا ذکر کرد: کشاورزانی نیز که در این بازه  زمانی، پمپاژ خود را  به مدت ۴ ساعت خاموش کنند، برق مصرفی در ۲۰ ساعت دیگر برای آنان رایگان محاسبه خواهد شد.

وی در همین خصوص افزود: کشاورزانی هم که هفت روز از ماه را(در فاصله ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) به صورت متوالی یا غیرمتوالی از برق استفاده نکنند، بقیه ایام ماه را ( ۲۴ روز باقی مانده ) می‌توانند از برق رایگان بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه سال گذشته ۲.۳ میلیارد تومان پاداش به مشترکان کشاورزی،  صنعتی و خانگی کم مصرف استان پرداخت شد، عنوان کرد: تابستان سال گذشته به دلیل همکاری مشترکان و برنامه‌ریزی این شرکت، تابستانی بدون خاموشی سپری شد و ابراز امیدواری که با همکاری و همراهی مشترکین استان و مدیریت مصرف برق، امسال نیز، بدون خاموشی سپری شود.

لهونیان به افزایش حدود ۷.۸۴ درصدی مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این افزایش مصرف به دلیل این است که بخش عمده‌ای(حدود ۹۴ درصد) از مشترکان شرکت توزیع برق استان، بخش خانگی و تجاری هستند، ضمن اینکه شیوع بیماری کرونا و ماندن مردم در خانه نیز تاثیرگذار بوده است.

وی در پایان سخنان خودیادآور شد: خاموش کردن لامپ‌های اضافی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات اوج بار، تنظیم دمای کولر گازی روی ۲۴  یا ۲۵ درجه و استفاده از کولر آبی روی دور کُند، می‌تواند کمک بسیار زیادی به کاهش مصرف برق و در نتیجه سپری کردن تابستان بدون خاموشی، داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر