اقتصاد ایران: اطلاعات دریافتی بیانگر آن است که ارزش معاملات بازار متشکل ارز ایران (شامل سه ارز دلار، یورو و درهم) از شنبه ۱۷ آبان تا ظهر ۱۹ آبان روند صعودی داشته و به بیش از ۱۴ میلیون دلار رسیده است. به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، یکی از سیاست‌های بانک مرکزی برای مدیریت نوسانات ارزی افزایش عرضه […]

اقتصاد ایران: اطلاعات دریافتی بیانگر آن است که ارزش معاملات بازار متشکل ارز ایران (شامل سه ارز دلار، یورو و درهم) از شنبه ۱۷ آبان تا ظهر ۱۹ آبان روند صعودی داشته و به بیش از ۱۴ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، یکی از سیاست‌های بانک مرکزی برای مدیریت نوسانات ارزی افزایش عرضه ارز و برداشتن سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی بوده است.

طبق اعلام قبلی بانک مرکزی، از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه روزانه ۵۰ میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی را به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داد.

اطلاعات دریافتی  بیانگر آن است که ارزش معاملات اسکناس ارز در بازار متشکل ارز ایران (شامل سه ارز دلار، یورو و درهم) از شنبه ۱۷ آبان تا ظهر ۱۹ آبان روند صعودی داشته و به بیش از ۱۴ میلیون دلار رسیده است.

گفتنی است، تعداد اعضای بازار متشکل ارز ایران(کارگزاران بازار) به ۳۰۰ صرافی رسیده و روند استقبال صرافان برای عضویت فزاینده و مثبت است. در حال حاضر کارگزاران بازار متشکل ارزی عبارت‌اند از ۱۶ بانک، ۱۸  صرافی بانکی(اعم از دولتی و خصوصی) و حدود ۲۷۰ صرافی غیر بانکی.

به گفته مدیریت ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، بزودی نرخ‌های این بازار  اعلام عمومی خواهد شد و طی روزهای آتی نرخ ارزهای معاملاتی در بازار متشکل ارز ایران به عنوان تنها مرجع رسمی تعیین نرخ عمده اسکناس(نقدی) ارز،  از طریق سایت بازار به آدرس: www.ice.ir و شبکه های اجتماعی رسمی این بازار منتشر خواهد شد. لذا مخاطبان می‌توانند با جست و جوی نام کاربری iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اینستاگرام به جمع مخاطبان بازار متشکل ارز ایران پیوسته و از نرخ‌ها و اخبار این بازار آگاهی یابند.

منبع خبر