ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.  فرزین رضاعی امروز(۱۸ آبان ماه) در جمع خبرنگاران،  اظهار کرد: در حال حاضر ۸۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند. وی آمار بستری شدگان در سنندج۴۲۲ نفر، سقز ۷۲ […]

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

 فرزین رضاعی امروز(۱۸ آبان ماه) در جمع خبرنگاران،  اظهار کرد: در حال حاضر ۸۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار بستری شدگان در سنندج۴۲۲ نفر، سقز ۷۲ نفر، مریوان ۱۱۵ نفر، قروه ۳۶ نفر، بیجار ۴۴ نفر، کامیاران ۳۸ نفر، دیواندره ۱۴ نفر، بانه ۷۳ نفر، دهگلان ۶ نفر و سروآباد ۷ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۸۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ ۱۴ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۷۵۳ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۶۹ نفر در سنندج، ۱۴۶ نفر در سقز، ۵۶ نفر در قروه، ۵۷ نفر در کامیاران، ۶۸ نفر در بانه، ۴۴ نفر در دیواندره، ۳۷ نفر در بیجار، ۶۲ نفر در مریوان، ۱۳نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع خبر