اقتصاد ایران: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۲هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،  در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۲میلیارد و ۳۴۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۲۸۸میلیارد تومان در ۲۷۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص […]

اقتصاد ایران: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۲هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،  در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۲میلیارد و ۳۴۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۲۸۸میلیارد تومان در ۲۷۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۲هزار و ۴۰۱واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰هزار و ۴۸۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های لابراتور داروسازی دکتر عبیدی، سرمایه‌گذاری دارویی تامین و صنعتی آما با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۵۸۵۸واحد، کل (هم‌وزن) ۲۷۰۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۷۷۳واحد، آزاد شناور ۳۱۳۷۶واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۰۲۱۶ و ۳۰۳۳۳واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۳۸میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۸۰۱میلیارد تومان در ۱۶۴هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۵هزار و ۶۱۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ‌آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، دامداری تلیسه نمونه و داروسازی کاسپین تامین بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

منبع خبر