به گزارش ایرنا، آرزو فلاحی روز شنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: در مرحله اول غربالگری سامانه سلامت ۸۹.۱۹ درصد، مرحله دوم ۸۹.۱۵ درصد و در مرحله سوم ۶۰ درصد جمعیت این استان از لحاظ بیماری کرونا انجام شده‌ است. وی با اشاره به گزارش عملکرد کنترل بیماری کرونا بر اساس سامانه سیب، افزود: از ابتدای شیوع کرونا […]

به گزارش ایرنا، آرزو فلاحی روز شنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: در مرحله اول غربالگری سامانه سلامت ۸۹.۱۹ درصد، مرحله دوم ۸۹.۱۵ درصد و در مرحله سوم ۶۰ درصد جمعیت این استان از لحاظ بیماری کرونا انجام شده‌ است.

وی با اشاره به گزارش عملکرد کنترل بیماری کرونا بر اساس سامانه سیب، افزود: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون ۳۷ هزار و ۷۰۲ نمونه به آزمایشگاه ارسال شده که از این میزان ۱۱ هزار و ۵۴۵ مورد مثبت و ۲۱ هزار و ۷۱۲ مورد منفی بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تعداد خدمات ارائه شده در مراکز جامع سلامت منتخب استان را در مرحله اول ۲۱ هزار و ۴۵۸ خدمت اعلام کرد و یادآور شد: در مرحله دوم ۳۶ هزار و ۴۰۴ هزار و در مرحله سوم ۱۴ هزار و ۴۱۰ مورد خدمت انجام شده است.

فلاحی اضافه کرد: تعداد ۱۳۶ پزشک، ۲۳۸ نفر مراقب سلامت، ۶۰ نفر کارشناس آزمایشگاه، ۸۴ نفر در واحد پذیرش،   ۱۶ نفر خدمتگزار و ۶۰ نفر رابط بهداشت بیمارستان و مراکز منتخب در شیفت‌های تعین شده در این مراکز فعالیت و حضور دارند.

وی گفت: بر اساس برنامه ابلاغی از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح غربالگری بیماری کووید-۱۹ تاکنون طی سه مرحله در استان انجام گرفته است و جمعیت استان از نظر ابتلا به این بیماری توسط مراقبین سلامت و بهورزان غربالگری شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: پس از معرفی  سایت www.salamat.gov.ir  برای انجام خودارزیابی بیماری کووید-۱۹ در افراد دارای علائم بیماری و اجرای غربالگری از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان در سه مرحله، بیش از ۹۱ درصد این افراد در مرحله اول،  ۹۰ درصد در مرحله دوم و ۸۴.۷۲ درصد در مرحله سوم توسط تیم سلامت شاغل در پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت پیگیری شده و اقدامات لازم برای درمان آنها صورت گرفته است.

براساس سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده است.

آمار بستری شدگان این بیماری در کردستان ۸۰۵ نفر است و در حال حاضر ۸۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) بستری هستند و ۷۲۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر