روسیه به تلاش نظامی آمریکا برای برتری پاسخ می‌دهد

[ad_1]   سرگئی ریابکوف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پارلمان روسیه گفت: متاسفانه شاهد هستیم که آمریکایی ها به هر شکلی بدنبال تضمین آزادی حداکثری در کنترل تسلیحات هستند. ریابکوف در ادامه گفت: آمریکایی ها در این راه هر اقدامی را برای ایجاد برتری نظامی ممکن می دانند و آن را موضوع اصولی خود […]

[ad_1]

 

سرگئی ریابکوف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پارلمان روسیه گفت: متاسفانه شاهد هستیم که آمریکایی ها به هر شکلی بدنبال تضمین آزادی حداکثری در کنترل تسلیحات هستند.

ریابکوف در ادامه گفت: آمریکایی ها در این راه هر اقدامی را برای ایجاد برتری نظامی ممکن می دانند و آن را موضوع اصولی خود قلمداد می‌کنند.

وی با بیان اینکه واشنگتن در این زمینه هم به نتیجه نخواهد رسید، افزود: همواره هر کنشی، واکنشی خواهد داشت و ما به جهان بارها نشان داده ایم که قوی ترین تجهیزات را برای تضمین امنیت یک کشور در اختیار داریم بنابراین هیچ کس نباید در این زمینه شکی به خود راه دهد.

گفتنی است مساله کنترل تسلیحات راهبردی، مهم‌ترین مساله مورد اختلاف روسیه و آمریکا است که بر روابط دو کشور سایه انداخته است.

در ماه اوت سال ۲۰۱۹ پس از خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان برد، روسیه نیز از آن خارج شد تا این پیمان که در دوره شوروی سابق بین دو کشور امضا شود، لغو شود.

دوره اعتبار پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت۲ بین روسیه و آمریکا نیز در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد و در حالی که مسکو بر تمدید آن اصرار دارد، واشنگتن تمایلی برای تمدید آن از خود نشان نمی‌دهد.

[ad_2]

منبع خبر