به گزارش تجارت‌نیوز، رسانه‌های خارجی در خبری فوری اعلام کردند جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است و با پیروزی در پنسیلوانیا چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شد.  این پیروزی در حالی است که شمارش آرای این دوره انتخابات از سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) آغاز شد و تا امروز (۱۷ […]

به گزارش تجارت‌نیوز، رسانه‌های خارجی در خبری فوری اعلام کردند جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است و با پیروزی در پنسیلوانیا چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شد. 

این پیروزی در حالی است که شمارش آرای این دوره انتخابات از سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) آغاز شد و تا امروز (۱۷ آبان) ادامه داشت.

اکنون به گزارش رسانه‌هایی چون سی ان ان،  آسوشیتدپرس، رویترز و گاردین جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است.

این در حالی است که دقیقا یک ساعت قبل از انتشار رسمی این خبر، دونالد ترامپ در توییتی اعلام کرد که «با اختلاف آرای زیاد، برنده انتخابات آمریکا» شده است.

همچنین قابل ذکر است که شمارش آرا در سه ایالت نوادا، جورجیا و کارولینای شمالی همچنان تمام نشده است. اما با اتمام شمارش آرا در پنسیلوانیا بایدن توانست ۲۰ رای الکترال این ایالت را هم از آن خود کند و پیروز این دور انتخابات شود.

منبع خبر