واگذاری ۳۷۴ واحد مسکن به افراد تحت پوشش بهزیستی تا پایان سال‌جاری

[ad_1] ایسنا/کردستان مدیرکل بهزیستی استان کردستان،با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۶۰ واحد مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی واگذارشده است، گفت: امسال تحقق بهره برداری از ۳۵۰ واحد در دستور کار بوده که خوشبختانه ۳۷۴ واحد تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار می شود. سید صباح قریشی امروز(۲۱ تیر) در نشست خبری […]

[ad_1]

ایسنا/کردستان مدیرکل بهزیستی استان کردستان،با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۶۰ واحد مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی واگذارشده است، گفت: امسال تحقق بهره برداری از ۳۵۰ واحد در دستور کار بوده که خوشبختانه ۳۷۴ واحد تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار می شود.

سید صباح قریشی امروز(۲۱ تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی، شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده را از برنامه های هفته بهزیستی دانست و اظهار کرد: سازمان بهزیستی در تمام زمینه‌ها ازجمله حمایت از کودکان، خدمات‌رسانی به سالمندان و کمک به افراد نیازمند و بی پرست فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ هزار نفر کردستانی از خدمات سازمان بهزیستی بهره می‌برند، افزود: این خدمات تنها مختص به افراد تحت پوشش بهزیستی نیست بلکه افراد نیازمند و همچنین افرادی که به‌واسطه بیماری‌شان نیازمند هستند خدمات دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان، با اشاره به اینکه ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به افراد تحت پوشش بهزیستی پرداخت‌شده است، بیان کرد: در سال گذشته ۲۱۰۳ نفر وام خوداشتغالی با بهره چهار درصد دریافت کرده‌اند.

قریشی عنوان کرد: در سال گذشته به ۱۱۴۷ نفر بیمه خویش‌فرما یا کارفرمایی پرداخت‌شده که بالغ‌بر ۳۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان پیشرو در امر خیرخواهانه است، ذکر کرد: ۹۸ مرکز خیریه در استان فعالیت دارند که در سال گذشته ۱۶۰ درصد رشد میزان مشارکت مردمی داشته است.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان،با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۶۰ واحد مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی واگذارشده است، گفت: امسال تحقق بهره برداری از ۳۵۰ واحد در دستور کار بوده که خوشبختانه ۳۷۴ واحد تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار می شود.

قریشی با اشاره به اینکه مراکز ترک اعتیاد اجباری و اختیاری به دلیل شیوع کرونا تعطیل هستند، افزود: اخیراً هماهنگی شده که معتادین کارتون خواب در خیابان‌های استان جمع‌آوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با مواد مخدر به مراکز بهزیستی فرستاده ‌شوند.

وی بیان کرد: سازمان بهزیستی کردستان در سال گذشته ۲۶۳ مورد از تسهیلات بالغ‌بر ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به افرادی که ترک اعتیاد کرده‌اند پرداخت کرده و همچنین ۳۴۰ میلیون تومان به ۶۴ خانواده کمک بلاعوض شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان، با اشاره به اینکه بر اساس آمار ۲۵۰ نفر معتاد متجاهر در استان کردستان وجود دارد، ذکر کرد: در سال گذشته ۵۹۹ نفر معتاد متجاهر در شهرهای مختلف شناسایی و در مراکز کردستان پذیرش شده اند.

قریشی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ۵۱۴۰ نفر معتاد به صورت سرپایی در مراکز سطح استان پذیرش شده اند، گفت: ۱۶ مرکز اختیاری در سطح استان وجود دارد که ۸۰۷۴نفر در کمپ های اختیاری تحت درمان قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد منشا بسیاری از از آسیب های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی کودک آزاری، اعتیاد و طلاق بیشترین آسیب‌ها را به خانواده وارد می کند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان، با اشاره اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون هیچکدام از مراکز نگهداری سالمندان مورد فوتی نداشته اند، گفت: بیش از دو میلیارد تومان از طریق سازمان کشور در راستای مبارزه با کرونا جذب شد که این اعتبار به مستمری بگیران پرداخت شده است.

قریشی در پایان یادآور شد: یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان اقلام بهداشتی به عنوان کمک به نیازمندان و مددجویان بهزیستی دریافت شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر