کاهش ۳۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کشور/ ادامه ممنوعیت تردد تا روز جمعه

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از کاهش ۳۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کشور تا این لحظه خبر داد و گفت: محدودیت‌های ترافیکی در ۲۵ مرکز استان تا روز جمعه ادامه دارد. “سرهنگ احمد شیرانی” رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره […]

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از کاهش ۳۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کشور تا این لحظه خبر داد و گفت: محدودیت‌های ترافیکی در ۲۵ مرکز استان تا روز جمعه ادامه دارد.

“سرهنگ احمد شیرانی” رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور پس از اجرای ممنوعیت تردد در مرکز ۲۵ استان کشور گفت: طرح ممنوعیت و محدودیت تردد در مرکز ۲۵ استان کشور از ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته آغاز شد و تا ساعت ۲۴ روز جمعه نیز ادامه دارد. در ابتدای طرح با اطلاع‌رسانی که صورت گرفته بود بسیاری از مردم همکاری لازم را پلیس داشتند. 

وی ادامه داد: البته در ساعات اولیه این طرح، تراکم مقطعی در برخی از محورهایی که دارای محدودیت بودند، ایجاد شده بود که با توجه به اینکه بسیاری از خودروها در مسیر بودند این موضوع طبیعی بود و با توجه به اینکه پلیس باید پلاک‌های بومی را از غیربومی تفکیک می‌کرد، در برخی از نقاط با ترافیک مواجه بودیم که پس از گذشت یک الی دو ساعت از شروع طرح با بررسی‌هایی که انجام دادیم، مشخص شد این ترافیک مقطعی برطرف شده و مردم همکاری بسیار خوبی در این زمینه با ما داشتند. 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: همانطور که اعلام شده است در این طرح خروج خودروهای بومی هر استان ممنوع شده و همچنین از ورود خودروهای غیربومی به این ۲۵ استان نیز جلوگیری می‌شود. البته تردد خودروهای امدادی، حمل و نقل عمومی، بار، پلیس و سوخت رسان ممنوع نیست، و می‌توانند در این ایام تردد داشته باشند. 

سرهنگ شیرانی با بیان اینکه تردد در جاده‌های کشور روان گزارش شده است، تصریح کرد: در بررسی‌هایی که انجام شده است تا این لحظه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۰ درصد کاهش تردد داشته‌ایم، البته این آمار قطعا تغییر خواهد کرد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا این محدودیت‌ها با توجه به اینکه فردا روزکاری است ادامه خواهد داشت، گفت: گرچه فردا (چهارشنبه) روزکاری است، اما این محدودیت‌های اعمال شده و در مراکز  این ۲۵ استان نیز ادامه خواهد یافت و ممنوعیت تردد خودروهای با پلاک غیر بومی به این استان‌ها اعمال خواهد شد. البته همانطور که گفتم تردد خودروهای سوخت رسان، حمل و نقل عمومی و بار و خودروهای امدادی مجاز است. 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه استان‌هایی شمالی در این طرح نیستند، وضعیت ترافیکی این استان‌ها به چه صورتی است؟ ادامه داد: با توجه به اینکه مسیرهای ورودی به استانهای شمالی بیشتر از استان‌های همجوار آن‌ها بوده است و این استانها به شدت تحت کنترل هستند، تردد در محورهای استانهای شمالی بسیار روان و سبک است و هیچ ترددی از استانهای دیگر به این استان‌ها صورت نگرفته است. 

سرهنگ شیرانی خاطرنشان کرد: تردد بین استانی کرج و تهران به صورت یکپارچه دیده شده است.همچنین خودروهای مسافری و غیر بومی که قبل از اجرای این طرح و ابلاغ این اطلاعیه در جاده‌ها بودند صرفا می‌توانستند به سمت شهرهای خودشان حرکت کرده و از کمربندی‌ها گذر کنند و اجازه ورود به مرکز هیچ استان غیربومی را نداشتند. 

وی تاکید کرد: همکاران امدادی و هلال احمر در اجرای این طرح با پلیس راه همکاری لازم را دارند. خوشبختانه مردم هم در این زمینه همراه پلیس هستند.

 

منبع خبر