به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی از بستری بیش از ۶۳۰۰ بیمار با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان تهران خبر داد.  وی با اشاره به مراجعه ۱۰۵۰۰ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران در شبانه روز گذشته گفت: از این تعداد ۸۹۰ بیمار […]

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی از بستری بیش از ۶۳۰۰ بیمار با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان تهران خبر داد. 

وی با اشاره به مراجعه ۱۰۵۰۰ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران در شبانه روز گذشته گفت: از این تعداد ۸۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ها مورد پذیرش قرار گرفتند که ۱۷۰ نفر آنان در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند. 

به گفته زالی ، در حال حاضر ۶۳۳۷ بیمار با تشخیص کرونا در بخش های عادی و ویژه  ۱۰۸ بیمارستان استان تهران بستری هستند که رکوردی بی سابقه در میزان بستری مبتلایان کرونایی در ۹ ماه اخیر بوده و ۱۷۰۲ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.  

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت افزود: همچنین در شبانه روز گذشته  ۸۲۰ بیمار از بیمارستان های استان تهران ترخیص شدند و ۹۰ بیمار نیز با تشخیص کرونا و پیوست آزمایشگاهی PCR مثبت فوت شدند.

وی با اشاره به وخامت حال ۱۷۰۰ بیماری بستری در بخش های ویژه گفت: بیمارانی که در بخش های مراقبت ویژه بستری می شوند معمولا یا با حال بسیار وخیم مستقیما و در بدو ورود به آی سی یو منتقل می شوند و یا این که به دنبال وخیم شدن حالشان از بخش های عادی به بخش ویژه منتقل می شوند.
 
به گفته زالی ، با توجه به آمار بالا و وخامت حال بیماران بستری در بخش های ویژه پیش بینی می شود کماکان آمار فوتی ها تا سه هفته آینده همچنان بالاست و در بهترین شرایط کاهش مرگ و میر تا سه هفته آینده تجلی نخواهد کرد. 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت درخصوص اعمال محدودیت های کرونایی در تهران گفت: علاوه بر تمدید محدودیت های قبلی، این هفته شاهد اعمال محدودیت های تردد برون شهری در تهران و ۲۵ استان و ۹۱ ایستگاه  هستیم.

وی با اشاره به شرایط پیچیده و وجود ۱۲۰ مبادی ورودی و خروجی در تهران خاطرنشان کرد که با تلاش نیروی انتظامی مبادی غیر اصلی مسدود شده و تمام نقل و انتقال به مسیر مبادی اصلی هدایت و کنترل شوند. 

به گفته زالی تمدید محدودیت های گروه های سه و چهار و تداوم حضور ۵۰ درصدی کارکنان تا اخر آبان ماه از دیگر محدودیت های اعمال شده برای تهران است.

زالی بیشترین مشکل را مربوط به ترددهای درون شهری برشمرد و با اشاره به شلوغی تهران و ترافیک بالای آن گفت: متاسفانه ترافیک تهران تغییری نداشته است و فضای شهری پرخطر به خصوص پاساژها  و مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای از تراکم بالایی برخوردار هستند و کماکان خطر در تهران بسیار جدی است.

منبع خبر